Z ŻYCIA SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZO TURYSTYCZNEGO „WŁÓCZYKIJE” działającego przy PSP w Lubszy z filią w Dobrzyniu

W poszukiwaniu zimy…

Jakże bardzo w tym roku nie mogliśmy doczekać się zimy, więc uważnie wypatrywaliśmy jej w prognozach pogody. Brakowało tylko śniegu. Tak więc, gdy zapowiedziano większy opad, zapadła decyzja o wyjeździe. Pełna mobilizacja uczestników jak również organizatorów wyjazdu przy wsparciu rodziców pozwoliła nam 8 lutego 2020 roku wyruszyć w trasę. Celem naszego wyjazdu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej poprzez zabawy i sporty zimowe na świeżym powietrzu. Wycieczka miała charakter rekreacyjno – sportowy i skierowana była do pasjonatów saneczkarstwa oraz narciarstwa. Mając na uwadze odpowiednie warunki pogodowe oraz bezpieczeństwo uczestników wyjazdu ostatecznie zdecydowaliśmy się na wyjazd do Rzeczki (gmina Walim) – w ostatnich latach jako ośrodek narciarski nabiera on coraz większego znaczenia. Liczną grupą ponad czterdziestoosobową wyruszyliśmy na ośnieżone stoki. Tam podzieliliśmy się na fanów zjazdów na sankach i nartach. Tak powstały dwie grupy. Pod nadzorem opiekunów dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „WŁÓCZYKIJE” mogła cieszyć się klimatami zimy, urokami przyrody i czerpać radość oraz satysfakcję z aktywności fizycznej.

Po czasie spędzonym na stoku przyszła chwila na zasłużony odpoczynek i ciepły posiłek. W tym celu udaliśmy się do schroniska „ORZEŁ” już nam znanego z ostatniej wyprawy w góry. Krótkie, ale strome podejście okazało się nie lada wyzwaniem dla naszego zmęczenia. Ale pokonywanie przeciwności to jeden z naszych postulatów. Nagrodą za wejście był widok przepięknie roztaczającej się panoramy gór oraz pyszna gorąca czekolada w schronisku – polecamy!

Po wielu wrażeniach i emocjach ruszyliśmy w drogę powrotną. W autobusie czekały nas jednak nie lada atrakcje. Gromkie brawa i „sto lat” wraz z życzeniami i upominkiem od SKKT złożyliśmy tego dnia naszej jubilatce Mai Tomczyk-Palacz z okazji jej urodzin. Wszystkim uczestnikom od opiekuna SKKT dostało się również coś słodkiego „na ząb”. W dobrym nastroju, rozśpiewani, radośni, cali i zdrowi szczęśliwie dotarliśmy do domów.

Kliknij, aby zobaczyć wideo.

To miłe kiedy możemy spędzać ze sobą czas, poznawać się, dzielić się doświadczeniem i wiedzą. To dobre miejsce na budowanie wzajemnych relacji, na rozmowy, na okazywanie sobie emocji, empatii, zrozumienia. Dziękuję Wam – członkom Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego za udział w wycieczce. Za stosowanie się do obowiązujących norm i zasad. Opiekunom p. Robertowi Michalak p. Grzegorzowi Wadówka i rodzicom p. Marcinowi Haręza, p. Marcinowi Posmyk za formalne i nieformalne opiekuńcze wsparcie naszej wycieczki. W szczególności za poświęcony czas wolny na rzecz dzieci i młodzieży, za pomoc w kształtowaniu ich ścieżki edukacyjno-społecznej.

Pogoda, niesamowity klimat, fascynujący ludzie i przyroda wokół – to coś za czym już tęsknimy. Mam nadzieję, że na kolejnych wyprawach nie zabraknie nikogo z kim moglibyśmy dzielić się wrażeniami ze wspólnych przeżyć i doświadczeń.

Starożytna hinduska mądrość mówi: „Jeśli nie ma piękna w sercu, nie będzie go na twarzy”

Zatem z uśmiechem - do zobaczenia wkrótce! – opiekun SKKT „Włóczykije” Renata Wadówka

Organizacja i opracowanie: Renata Wadówka

Pogoda.net
Wycieczki bliższe i dalsze
Monachium i zamki Bawarii

Pobierz plik *.pdf. K L I K N I J

RUMUNIA - NIE TYLKO ŚLADAMI DRAKULI

Koło PTTK "Obieżyświat"

przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na 12 dniową wycieczkę

RUMUNIA - NIE TYLKO ŚLADAMI DRAKULI

Termin: 9 - 20 września 2020 r.

Koszt wycieczki: ok. 2850 zł + wstępy i miejscowi przewodnicy

Terminy wpłat:

1 wpłata 350 zł -do 26.11.2019 r.

2. wpłata 500 zł -do 27.01.2020 r.

3 wpłata 1000zł do 17.04.2020 r.

4. pozostała kwota do 26.06.2020 r.

Zapisy i wpłaty codziennie od poniedziałku do piątku w biurze AVON na ul Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu / w godz. 11:00 - 17:00.

Szczegółowe informacje tel. 517965646 Prezes Oddziału W.Barańska.

Koło "Jarzębina"

Galerie zdjęć: K L I K N I J