W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, na podstawie wcześniejszych rekomendacji Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu i Turystyki Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz kolejnymi decyzjami władz lokalnych, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników Zarząd PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez wynikających z oddziałowego kalendarza imprez.

Decyzja obowiązuje do odwołania.


 

 

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy 2010 już za nami!

 

 

PIĘKNIE OPOWIEDZIEĆ OJCZYZNĘ

 


 

26 uczestników w trzech kategoriach wiekowych stanęło w szranki rywalizacji o tytuł najlepszego mówcy w kolejnych już eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele szkół podstawowych, gdzie zgłoszono aż 17 uczestników. Umiejętności i rywalizacja stały na wysokim poziome, co stanowiło nie lada problem dla Jury. Jan Majewski, Elżbieta Kużdżał, Janina Koronkiewicz, Elżbieta Skrzypczyńska oraz Grażyna Tymecka z wielką uwagą przysłuchiwali się występom najmłodszych, spośród których wyłoniono nagradzaną szczególnie pierwszą trójkę:

 

1 miejsce - Anna Tabaka - PSP Polski Świętów

2 miejsce - Paulina Struś - PSP Głuchołazy

3 miejsce - Natalia Mrożek - PSP Głuchołazy

 

Pierwsze dwie osoby dostąpią też zaszczytu reprezentowania województwa opolskiego na arenie ogólnopolskiej w finałowym konkursie, jaki odbędzie się w Legnicy.

Wśród gimnazjalistów rywalizacja choć była mniejsza to jednak wcale nie mniej zacięta. Poziom zawodów mógł zadowolić każdego. Potyczki słowne pokazały, iż w tej kategorii wiekowej miasto Brzeg nie ma sobie równych zdobywając dwie główne nagrody. Zaszczyt reprezentowania Opolszczyzny na forum krajowym otrzymali:

1 miejsce - Przemysław Wawryk - PG3 Brzeg

2 miejsce - Patryk Kabała - PG3 Brzeg

ponadto trzecie, zaszczytne miejsce zdobyła

Wioletta Borawska - PG Głuchołazy

 

Wśród szkół ponadgimnazjalnych przed uczestnikami stało najtrudniejsze zadanie. W odróżnieniu od swoich młodszych kolegów musieli oni zająć jury oraz publiczność dziesięciominutowym przemówieniem. Tematyka była przeróżna jednak zawsze dotyczyła regionu, z którego pochodzą występujący. W ten sposób uczestnicy przybliżali sobie nawzajem historie i tradycje swoich małych ojczyzn. Najpiękniej opowiedzieli ojczyznę:

 

1 miejsce - Szymon Owsiański - LO Głuchołazy

2 miejsce - Maja Rajczyk - LO Głuchołazy

3 miejsce - Karol Juchniewicz - LO Głuchołazy

 

Warto nadmienić, iż organizacja konkursu ponownie dorównała poziomowi reprezentowanemu przez uczestników. Dzięki zabiegom Zarządu PTTK Ziemi Brzeskiej udało się pozyskać fundusze na bardzo atrakcyjne nagrody. Podkreślić w tym miejscu warto, iż żaden z uczestników jak i opiekunów nie opuścił Brzegu i gościnnych progów Klubu Garnizonowego bez upominku w postaci publikacji związanej tematycznie z naszym województwem. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu ze strony władz wojewódzkich a w szczególności Urzędu Marszałkowskiego reprezentowanego przez Pana Janusza Wójcika oraz Urzędu Miasta w Brzegu reprezentowanego przez burmistrza Stanisława Kowalczyka. Za wszelką pomoc dziękujemy. Kolejny konkurs już za rok.

 

Kliknij, aby obejrzeć galerię z wydarzenia.

 

 

 
Z życia PTTK
ryczyn_2011_09.jpg