W listopadzie 2018 roku minęło 5 lat od utworzenia Wojskowego Koła PTTK przy klubie 1. Pułku Saperów. Z tej okazji odbył się uroczysty bal podsumowujący nasze dotychczasowego poczynania. A wszystko zaczęło się jesienią 2013 roku, kiedy to kol. Joanna WATRAS wpadła na pomysł utworzenia WK PTTK. Był to początek naszych wojaży po Polsce. Dzisiaj możemy pochwalić się zorganizowaniem 31 imprez w różnych rejonach naszego kraju, min.: Tatry, Bieszczady, Jura Krakowsko- Częstochowska, Sandomierz i okolice.

 

Tegoroczny bal był nie tylko okazją do wspomnień, ale przede wszystkim wręczenia wyróżnienia. Zarząd koła wręczył 14 wyróżnień za aktywną działalność na jego rzecz, natomiast gość honorowy naszego balu Pani Prezes Oddziału Ziemi Brzeskiej Wilhelma BARAŃSKA wręczyła:

 

  • 5 dyplomów od Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej w Brzegu za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa oraz propagowanie walorów  turystycznych Ziemi Brzeskiej,
  • 3 dyplomy od Zarządu Głównego PTTK za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa.

 

 

Więcej…

 

 

Od ponad 20 lat Oddział PTTK Ziemi Brzeskiej jest organizatorem eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Podobnie było i w tym roku. 20 października do Klubu Wojskowego w Brzegu przybyło 25 uczestników eliminacji, którzy musieli zaprezentować swoje krasomówcze wystąpienia w ciągu 5 minut, nad czym czuwał ze stoperem w ręku, kol. Tadeusz Jurek. Przesłuchania trwały ok.3 godzin, a jury w składzie: p.Jana Koronkiewicz, p.Elżbieta Bendzera, p.Lucyna Mystek, p.Sylwia Jamka i p.Elżbieta Kużdżał miało niełatwe zadanie do wykonania – musiało wskazać zwycięzców.

Zadaniem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do poznawania własnego regionu i jego historii, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polakach, wyszukiwanie ciekawych tematów, a następnie prezentowanie ich za pomocą pięknego i sugestywnego języka. Niewątpliwie, najlepiej to zadanie wykonała Ania Fiałka z kl.VIII PSP Nr 5 w Brzegu ( op. p. Marzena Pyżalska - Bednarz ) i zajeła I miejsce. Zaprezentowała niełatwy tekst o św. Jadwidze w sposób, który oczarował słuchaczy bogactwem języka, świetną dykcją oraz sugestywnością wypowiedzi. Wyrównany poziom wystąpień spowodował, że jury przyznało dwóm uczestniczkom drugie miejsce – były to Natalia Żebiłowicz z kl. V PSP Nr 1 w Brzegu ( op. p. Anna Nakonieczna ) oraz Oliwia Beztroska – ucz. kl. V z Centrum Kultury w Głuchołazach ( op. p.Beata Puzia ). Członkowie jury zasugerowali również, aby zdobywczyni trzeciego miejsca – Zosia Krupa z kl. V PSP Nr 1 ( op. p. Anna Nakonieczna ) również reprezentowała woj, opolskie na eliminacjach w Legnicy. Tak więc , wyjątkowo w tym roku, w eliminacjach ogólnopolskich w kategorii szkół podstawowych ,weźmie udział aż czterech uczestników z woj. opolskiego ( regulamin wskazuje po dwóch reprezentantów w każdej kategorii ).

 

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Z życia PTTK
ryczyn_2011_03.jpg