Podsumowanie wyjazdu Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Włóczykije” do Opery Wrocławskiej

 

Z okazji Dnia Dziecka dnia 30 maja 2021 r. jak zawsze, zorganizowaną ekipą Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Włóczykije” wybraliśmy się do Opery Wrocławskiej aby bliżej poznać niezwykłe przygody Pchły Szachrajki – bohaterki znanego wszystkim wiersza Jana brzechwy. Na wierszach Jana Brzechwy wychowało się niejedno pokolenie Polaków. Wybitny przedstawiciel Skamandrytów umiał mówić do dzieci, jak rzadko który poeta. Psoty krnąbrnej Pchły ubrał w pyszne rymy, które w spektaklu reżyserowanym przez Annę Seniuk mienią się wszystkimi barwami także dzięki muzyce Macieja Małeckiego. Figle solowe, psoty na duet, chóralne potoki żartów budują ciepły, radosny spektakl, który w świat teatru i opery wprowadza nie tylko najmłodszych w podróż zmysłów i wyobraźni. Wizyta w operze to za każdym razem niezwykłe przeżycie kulturowe.

Opera Wrocławska to międzynarodowej rangi teatr muzyczny, w którym prezentowane są najważniejsze tytuły klasyki operowej w wyjątkowych inscenizacjach.

Wrocław jako stolica historycznego Śląska, gościł wielu wielkich artystów, z których żaden nie omijał progów Opery. Opera zaprasza największych dyrygentów i śpiewaków.

Na niezwykłe spotkanie z kulturą zaprosiło SKKT „Włóczykije”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia za wkład w szerzenie i rozwój kultury wśród młodych.

Link do galerii ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/E9Vg7QjEbQbs2MyX7

 

Klub Active działający przy PTTK oddział Ziemi Brzeskiej w ramach zadania publicznego pn. ,,Piękna nasza Polska cała” w dniach 26.06. – 04.07.2021 organizuje rajd pieszo rowerowy po Karpatach na trasie Zawoja – Jurgów. Rajd przeznaczony jest  dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością oraz ich opiekunów lub osób wspomagających.

Transport, wyżywienie oraz wypożyczenie roweru we własnym zakresie. Koszt noclegów 500 zł.

Zadanie przeznaczone jest dla mieszkańców Brzegu i jest współfinansowane przez Gminę Brzeg.

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 600 820 498 lub na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 17 czerwca 2021.

Ilość miejsc ograniczona.

 

 
Więcej artykułów…
Z życia PTTK
ryczyn_2011_05.jpg